Kudowski Festiwal Biegowy 2021 – zmiana terminu

Drodzy Biegacze,

 

Monitorując obecną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, śledząc jej rozwój w naszym kraju oraz mając na uwadze codzienny wzrost zakażeń – po rozmowach z lokalnymi władzami i samorządami, a także służbą medyczną z wielkim bólem serca podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminu imprezy jaką, jest Kudowski Festiwal Biegowy.

 

Z decyzją czekaliśmy maksymalnie długo, bo zdajemy sobie sprawę, że każde przesunięcie imprezy jest problemem nie tylko dla nas, ale i dla Was. Niestety przez ostatnie 2-3 tygodnie sytuacja zakażeń w Polsce stale się pogarsza. Prognozy specjalistów mówią, że w najbliższych dniach nie ma co liczyć na poprawę. Od ostatniego komunikatu zostały także wprowadzone po cichu kolejne ograniczenia, które ograniczałyby nam możliwości organizacyjne, a najważniejsze, to aby zorganizować taką imprezę, przede wszystkim musimy zapewnić Wam, naszej ekipie, ale też Wolontariuszom, bezpieczeństwo oraz dostęp do zabezpieczenia medycznego podczas zawodów. Z punktu widzenia służby zdrowia, czy jednostek medycznych, które zatrudniamy do takich czynności –  jest to bardzo trudne. Służba zdrowia, nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całym kraju jest w bardzo ciężkiej sytuacji. W przypadku nagłego zdarzenia na trasie czy mecie zawodów, które wymagałoby transportu Waszej osoby do szpitala, na kartkę musielibyśmy czekać wiele godzin. Nie możemy pozwolić sobie na takie sytuacje. Także duże znaczenie ma dla nas możliwość swobodnego korzystania z bazy noclegowej. Nie wyobrażamy sobie, by zostawić Was z tym problemem.

Niestety zapowiedzi wskazują, że blokada hoteli zapowiadana do 9 kwietnia zostanie przedłużona.

 

Tak jak napisaliśmy w ostatnim komunikacie  z dn. 18 marca ( #KOMUNIKAT2 ), w przypadku gdy liczby zakażeń nie będą spadać oraz obostrzenia zostaną przedłużone, będziemy zmuszeni do zmiany terminu Kudowskiego Festiwalu Biegowego – Sztafeta Górska 2021. Podaliśmy trzy nowe sugerowane daty przeprowadzenia imprezy w 2021 roku. Zgodnie z naszymi założeniami, na chwilę obecną bierzemy pod uwagę termin 8-9 maja 2021 r. 

 

Wasze zgłoszenia zostaną automatycznie przepisane na nowy termin zawodów – czyli 8-9 maja 2021 r. Jeśli nie wszystkim będzie odpowiadać ta data, możecie skorzystać z dodatkowych, następujących opcji:

  • Przeniesienia wpisowego w wysokości 100% na Kudowski Festiwal Biegowy w 2022 roku. Należy zgłosić mailowo na adres biuro@maratonygorskie.pl do dnia 23.04.2021 r. 
  • Otrzymanie Vouchera w wysokości 75 % uiszczonej opłaty startowej;
    oświadczenie o chęci otrzymania vouchera należy zgłosić mailowo do dnia 23.04.2021 r. na adres: biuro@maratonygorskie.pl.  Voucher będzie do wykorzystania na imprezy organizowane przez  Fundacje Maratony Górskie do dnia 31.12.2022 roku; Imprezy FMG: Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2021 (www.maratongorstolowych.pl), Supermaraton Gór Stołowych (www.maratongorstolowych.pl), Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (www.dfbg.pl)
  • Uzyskanie zwrotu wpisowego w wysokości 60 % dokonanej opłaty startowej. Informacje o rezygnacji  należy wysłać na adres biuro@maratonygorskie.pl do dn. 23.04.2021 r.

 

Wszystkie zmiany i pytania (oprócz automatycznego przeniesienia na nowy termin zawodów) kierujcie poprzez e-mail na adres:  biuro@maratonygorskie.pl

 

Zaznaczamy – nie odwołujemy imprezy, a przenosimy ją na inny termin. W przypadku gdy zostaną wydane rozporządzenia ograniczające organizację imprez w dłużej perspektywie, będziemy informować Was o kolejnych krokach. Ostateczną decyzję czy impreza odbędzie się w majowym terminie, podejmiemy minimum 14 dni przed organizacją imprezy. Chociaż wszyscy wiemy, że ostateczną decyzję podejmie Rząd.

 

Jest nam bardzo przykro, że nie spotkamy się w pierwotnym terminie, ale wiemy, że nadrobimy biegowe zaległości.

Mamy nadzieję, że wybierzecie którąś z naszych propozycji, a tymczasem razem z całym naszym zespołem organizacyjnym życzymy Wam dużo zdrowia, pogody ducha i… Wesołych Świąt.

 

Fundacja Maratony Górskie