Za nami sezon 2020!

Chociaż ciałem, głową i duchem planujemy już sezon 2021 to chcielibyśmy wrócić na chwilę do tego co wydarzyło się w tym roku a był to naprawdę pracowity ale też wspaniały dla nas czas.

Tegoroczne edycje niemal wszystkich imprez miały wyjątkowy charakter i były chyba naszym największym organizacyjnym wyzwaniem ostatnich lat. W naszych czterech biegach wzięło udział prawie 5000 zawodników.

W tym roku w zasadzie tylko Zimowy Półmaraton Gór Stołowych rozgrywany w styczniu miał formułę do jakiej nas i zawodników przyzwyczajono. Pozostałe zawody z racji pandemii były efektem gigantycznej kilkumiesięcznej pracy temu Fundacja Maratony Górskiej ale też lokalnych władz czy Parku Narodowego Gór Stołowych.

O tym, że organizacja zawodów sportowych w czasach pandemii nie jest łatwa nie trzeba nikogo przekonywać. Potrzeba było bardzo dużo wysiłku, konsekwencji i przede wszystkim przychylności lokalnych władz. Warto podkreślić, że tegoroczny Supermaraton Gór Stołowych, rozgrywany pod koniec czerwca był jedną z pierwszych sportowych imprez rozgrywanych w naszym kraju po stopniowym luzowaniu obostrzeń. Z kolei rozgrywany 3 tygodnie później, dużo większy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju, wystawił bardzo pozytywną opinię całemu środowisku biegaczy górskich. Stosowano się konsekwentnie do wszelkich nakazów, obostrzeń, nowych regulacji, a festiwal stał się drogowskazem dla innych organizatorów.

Musimy też wspomnieć o naszej Sztafecie Górskiej, która mimo przełożonego z wiosennego na letni termin zgromadziła wielu wspaniałych uczestników i pokazała, że społeczność biegaczy potrafi dostosować się do wytycznych organizatora i panujących nakazów i obostrzeń dzięki czemu wszystko odbyło się w bezpieczny sposób.

Z tego miejsca chcieliśmy skierować szczególne podziękowania dla lokalnych władz, które na każdym kroku wspierały nasze działania zmierzające do możliwości przeprowadzenia imprez. Wielkie podziękowania kierujemy również do sponsorów, którzy nie wycofali swojego wsparcia, mimo trudnego dla wszystkich czasu: Salomon, Suunto, Browar Fortuna, Staropolanka, P.H.U. AMC, Petzl, Formotiva, Food Care, LaQ, ALE, Dolny Śląsk, Kurort Lądek Zdrój, Park Narodowy Gór Stołowych.

Zapraszamy w sezonie 2021 gdzie zorganizujemy po raz kolejny, mamy nadzieję, wspaniałe imprezy!

▪️Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 23/01/2021
▪️Sztafeta Górska 09-11/04/2021
▪️Supermaraton Gór Stołowych 25-27/06/2021
▪️Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 15-18/07/2021